Заставка до сторінки для батьків сайту відділу освіти Козелецької РДА СТОРІНКА ДЛЯ БАТЬКІВ


Що треба знати про СНІД?

ЩО ТАКЕ СНІД?

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) викликається специфічним вірусом. Цей вірус потрапляє у кров і пошкоджує певний тип білих кров'яних кульок (лімфоцитів), що є важливою ланкою захисної (імунної) системи організму. У результаті зараження людина стає "беззахисною" перед мікробами та пухлинами.

Захворювання розвивається повільно, протягом декількох років єдиною ознакою хвороби може бути збільшення лімфатичних вузлів. Потім починаються підвищення температури, тривалі розлади кишечника, пітливість, схуднення. Надалі виникають запалення легенів, гнійничкові і герпетичні ураження шкіри, сепсис (зараження крові), злоякісні пухлини, переважно шкіри. Все це призводить до смерті хворого.

Діагноз СНІД може встановити тільки лікар.

Як можна заразитися на СНІД?

В результаті вивчення декількох тисяч хворих, зареєстрованих в світі, встановлено, що вірус СНІДу передається:

- при статевому акті з хворими або зараженими вірусом СНІДу, частіше при гомосексуальних контактах і безладної статевого життя. Використання презерватива знижує ризик зараження;

- в результаті використання для ін'єкцій нестерильних шприців, в основному, наркоманам;

- шляхом введення крові або її препаратів, що містять вірус. Наприклад при переливанні крові від інфікованої людини. Зараз введена система перевірки донорської крові, що виключає цей шлях передачі;

- від вагітної жінки, зараженої СНІДом, новонародженому.

Вірус СНІДу не передається

через повітря при розмові, кашлі і т.п. При користуванні загальним посудом та іншими предметами побуту, санвузлом, ванною, плавальним басейном і т.п. заразитися СНІДом не можна.

Жодного випадку зараження СНІДом не виникло при побутових контактах чи при контактах на роботі. Жоден медичний працівник не заразився при наданні допомоги хворим на СНІД. У разі спільного перебування здорових дітей і дітей, хворих на СНІД, не було випадків передачі вірусу в школах та дошкільних установах. Використовувані в медичних установах методи стерилізації шприців та інструментів виключають можливість передачі вірусу СНІДу.

ЯК СНІД Діагностується?

При проникненні вірусу СНІДу в організм виникає відповідна реакція - утворюються антитіла. Цю реакцію можна виявити спеціальними методами при дослідженні зразків крові. Позитивна реакція вказує що людина заразилася вірусом СНІДу. У частини осіб з позитивною реакцією надалі розвинеться СНІД. Інші можуть зовні залишатись здоровими, але зберігають вірус в організмі і можуть, тому заразити інших людей. За результатами реакції не можна сказати, хто захворіє, а хто буде тільки вірусоносієм. Реакція на СНІД проводиться при кожному взяття донорської крові. Донорська кров, яка дає позитивну реакцію, знищується.

Як захистити себе ВІД СНІДУ?

Уникати випадкових статевих зв'язків, а також статевих контактів з гомосексуалістами, наркоманами і особами, що ведуть безладне статеве життя.

Чим більше ви маєте статевих партнерів, тим вище ризик зараження СНІДом. Застосування презерватива зменшує ризик зараження. Не користуйтеся випадковими шприцами для ін'єкцій. За будь-яких виникли у вас підозри зверніться до лікаря. Важливо пам'ятати, що від вашої поведінки залежить запобігання від СНІДу.

Емблема бюлелетеню центру обласного боротьби зі снідом

ВІЛ-інфекція у Чернігівській області.

Інформаційний бюлетень Чернігівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом №7

На виконання листа управління освіти і науки облдержадміністрації від 08.05.2013 року № 02-35/1759 «Про організацію та проведення заходів до Всесвітнього дня пам′яті померлих від СНІДу» в загальноосвітніх навчальних закладах Козелецького району було проведено акцію до Всесвітнього дня пам′яті померлих від СНІДу з метою підвищення рівня обізнаності учнів, батьків, вчителів з питань ВІЛ/СНІДу, актуалізації значення здорового способу життя та безпечної поведінки.

В рамках інформаційно-просвітницької акції були проведені наступні заходи:

1. Розповсюдження серед учасників навчально-виховного процесу закладів освіти друкованих інформаційно-просвітницьких матеріалів.

2. Тренінги для педагогічних працівників «Формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей у системі шкільної та дошкільної освіти».

3. Анкетування учнів, батьків, педагогічних працівників щодо обізнаності з питань ВІЛ/СНІДу

4. Тематичні заходи відповідно до планів загальноосвітніх навчальних закладів.

 яті=Булахівська ЗОШ І-ІІІ ступенів яті=Деснянська гімназія яті=Сираївська ЗОШ І-ІІІ ступенів яті=Крехаївська ЗОШ І-ІІ ступенів яті=Козелецька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3

Кiлькiсть переглядiв: 838

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.